Exkurzia – Botanická záhrada

Úvod / Naše aktivity / Školský rok 2025/2026 / Exkurzia – Botanická záhrada

Žiaci praktickej školy boli na exkurzii v Botanickej záhrade, prezreli si skleníky, jednotlivé časti záhrady a z výkladu sa dozvedeli veľa zaujímavosti o rastlinách.

Podobné príspevky

  • ĎAKUJEME !

    Ďakujeme študentom a pedagógom Gymnázia L. Novomeského a firme STENGL za finančnú zbierku pre našu školu a študentom a pedagógom Gymnázia na Metodovej ulici za zakúpenie iPadu pre žiakov školy. Ďakujeme !

  • Október – mesiac úcty k starším

    Naši žiaci z  II.D a II.C  si pripomenuli, že október je aj mesiacom úcty k starším a preto vyrobili  pre babičky a deduškov čajníky s čajíkmi 

  • Zabudnuté jedlá z minulosti

    Žiaci PŠ si pripravili na ochutnávku rôzne dobroty. Bratislavské rožky, koláče, lokše na sladko aj na slano … Všetko s prívlastkom „bratislavský“. Samozrejme, že nechýbal ani bratislavský chlieb s masťou a cibuľou. Dozvedeli sme sa o nich zaujímavé a vtipné historky, nechýbala ani tá o obrovskej rybe Vyze! Plagáty s jedálnym lístkom na celý týždeň…

  • Hovorme o jedle

    Aj tento školský rok sme sa zapojili do projektu “ Hovorme o jedle“. Zdravé potraviny, ovocie a zelenina v našom jedálničku, príprava chutných zdravých jedál. O tom všetkom sme si porozprávali na spoločnom chodbovom stretnutí. A čo sme si pripravili, na tom sme si potom pochutili.

  • Deň umývania rúk

    Ako si správne umývať ruky ? Ako dodržiavať hygienické zásady ? To všetko sme si pekne zopakovali a precvičili.