Žiaci praktickej školy boli na exkurzii v Botanickej záhrade, prezreli si skleníky, jednotlivé časti záhrady a z výkladu sa dozvedeli veľa zaujímavosti o rastlinách.




Žiaci praktickej školy boli na exkurzii v Botanickej záhrade, prezreli si skleníky, jednotlivé časti záhrady a z výkladu sa dozvedeli veľa zaujímavosti o rastlinách.




Ďakujeme študentom a pedagógom Gymnázia L. Novomeského a firme STENGL za finančnú zbierku pre našu školu a študentom a pedagógom Gymnázia na Metodovej ulici za zakúpenie iPadu pre žiakov školy. Ďakujeme !
Naši žiaci z II.D a II.C si pripomenuli, že október je aj mesiacom úcty k starším a preto vyrobili pre babičky a deduškov čajníky s čajíkmi
Žiaci PŠ si pripravili na ochutnávku rôzne dobroty. Bratislavské rožky, koláče, lokše na sladko aj na slano … Všetko s prívlastkom „bratislavský“. Samozrejme, že nechýbal ani bratislavský chlieb s masťou a cibuľou. Dozvedeli sme sa o nich zaujímavé a vtipné historky, nechýbala ani tá o obrovskej rybe Vyze! Plagáty s jedálnym lístkom na celý týždeň…
Aj tento školský rok sme sa zapojili do projektu “ Hovorme o jedle“. Zdravé potraviny, ovocie a zelenina v našom jedálničku, príprava chutných zdravých jedál. O tom všetkom sme si porozprávali na spoločnom chodbovom stretnutí. A čo sme si pripravili, na tom sme si potom pochutili.
Ako si správne umývať ruky ? Ako dodržiavať hygienické zásady ? To všetko sme si pekne zopakovali a precvičili.
Staráme sa o naše vyvýšené hriadky a záhony.