Vodný mlyn v Jelke

Vodný mlyn v Jelke

Výlet do Jelky, na ktorý sme sa veľmi tešili sa vydaril. Zaujala nás prehliadka vodného mlyna a krásna okolitá príroda Dunaja.

Žabiaci

Žabiaci

Príbeh o dvoch veselých žabkách Kvakovi a Žblnkovi nám prišli dnes zahrať z OZ Bábky v nemocnici. Ďakujeme !

Rozlúčka s končiacimi žiakmi školy

Rozlúčka s končiacimi žiakmi školy

Pani riaditeľka, triedni učitelia, spolužiaci a rodičia sa po slávnostnom šerpovaní a osobným príhovorom s každým žiakom symbolicky rozlúčili so žiakmi, ktorí opustia našu školu. Do ďalšieho života im želáme všetko dobré !

Mocný Janko

Mocný Janko

Dňa 13. júna 2024 nadišiel ten slávnostný deň, keď deti z literárno -dramatického krúžku spolu so svojimi pani učiteľkami vystúpili s divadelným predstavením Mocný Janko v jedálni ZSS Rosa. Divadlo sme nacvičovali celý školský rok a nevedeli sme sa dočkať premiéry. Tento rok je vyhlásený na našej škole „rokom vody“. Aj v našej rozprávke sa…

Deň mlieka

Deň mlieka

Dnes si žiaci praktickej školy pripomenuli hodnotu mlieka, ktoré nás sprevádza od narodenia. Hovorili sme o tom, že mlieko a mliečne výrobky sú nie len zdravé, ale aj chutné. Ochutnali sme aj rastlinné náhrady mlieka. Mlieko, mlieko to je veda, bez neho sa vyrásť nedá.

Cvičenie v prírode

Cvičenie v prírode

V krásnom prostredí Železnej studničky sme si pripomenuli ako si chrániť životné prostredie, les a prírodu okolo nás.

Vernisáž – Po stopách vody

Vernisáž – Po stopách vody

V stredu 15. mája sme mali veľkú slávnosť. V OC BORY MALL bola slávnostná vernisáž výstavy „Neznámi maľujú diela známych“, tento rok na tému: Po stopách vody. Žiaci namaľovali 95 nádherných obrazov, ktoré nám priblížili svet rozprávkových bytostí, vodných kráľovstiev, morí a oceánov. Hosťami a krstnými rodičmi výstavy boli pani Katka Brychtová, pani Oľga Valentová…

Canisterapia

Canisterapia

Dnes sme mali na návšteve dve pani canisterapeutky “ Canis a Joy“ s fenkou Larou, ktorá nás všetkých potešila ! Ďakujeme.

Víťaz recitačnej súťaže

Víťaz recitačnej súťaže

Samko Helt sa stal víťazom celoslovenskej súťaže v prednese poézie a prózy ! Srdečne gratulujeme !

Návšteva z Opavy

Návšteva z Opavy

V rámci projektu Erazmus sme prežili spoločný týždeň plný zaujímavých akcií s novými kamarátmi zo ŠŠ v Opave.