Hovorme o jedle

Aj tento školský rok sme sa zapojili do projektu “ Hovorme o jedle“. Zdravé potraviny, ovocie a zelenina v našom jedálničku, príprava chutných zdravých jedál. O tom všetkom sme si porozprávali na spoločnom chodbovom stretnutí. A čo sme si pripravili, na tom sme si potom pochutili.

Podobné príspevky

  • Darčeky pre školu

    Žiaci zo ZŠ Cádrova darovali pre všetkých žiakov našej školy zdravé mandarinky a medzinárodná škola Cambridge darovala našim žiakom deväť použitých iPadov na výuku. Veľmi pekne ďakujeme !

  • Čítala nám Ingrid Baginová

    V našej škole sme dnes privítali milú a usmievavú slovenskú herečku Ingrid Baginovú.V jej skvelom podaní sme si vypočuli príbeh „O človiečikovi z budíka“ z knižky „Danka a Janka“ a tiež aj rozprávku „Doktor Jajbolíto“.Okrem čítania nám predviedla aj svoje spevácke zručnosti, krásny hlas, a takisto odpovedala na zvedavé otázky našich žiakov. Z dnešného stretnutia sme…

  • Medzinárodný deň školských knižníc

    V našej škole sme si pripravili veľmi intenzívny a zaujímavý knižný týždeň, do ktorého sa zapojila celá škola s obomi knižnicami. Naša celoročná školská téma je „Zabudnuté príbehy nášho regiónu“, preto sme sa venovali Bratislave historickej i súčasnej. Žiaci si vymieňali knihy na burze, čítali, priniesli rôzne knihy o Bratislave,  pozreli prezentáciu, skladali obrázky, tvorili knihy a riešili úlohy v knižnici.

  • Deň Zeme

    Zaujímavými aktivitami sme sme si pripomenuli Deň Zeme. Musíme sa aj my o ňu starať.

  • Vianočné mesto

    Náučná prechádzka so žiakmi po bratislavskom Starom Meste bola ako malé vianočné dobrodružstvo!  Videli sme vianočné trhy, čumila, krásne stromčeky, betlehem aj Prezidentský palác.  V Martinuse sme si dopriali horúcu čokoládu so šľahačkou a chalani si vybrali svoje obľúbené knihy o vesmíre a futbale.  Krásny predvianočný deň plný zážitkov! 

  • Stará škola

    Dnes sme sa vybrali na exkurziu do obce Plavecký Štvrtok. Navštívili sme Penzión u Bociana a v ňom, Starú ľudovú školu, kde sme sa dozvedeli zaujímavé informácie o tom, ako vyzerala škola v našej dávnej minulosti, ako sa deti učili . Sedeli sme v starých školských laviciach a vyskúšali sme si, ako sa učili naše prababičky…