Žiaci z budovy O boli na exkurzii v Trnave, kde si pozreli námestie, staré hradby a ostatné kultúrne pamiatky mesta. Čo bolo najlepšie ? Cesta vlakom !







Žiaci z budovy O boli na exkurzii v Trnave, kde si pozreli námestie, staré hradby a ostatné kultúrne pamiatky mesta. Čo bolo najlepšie ? Cesta vlakom !







Cvičíme a športujeme veľmi radi. Počas tohto týždňa sme mali veľa zaujímavých aktivít v škole aj v prírode.
Milí rodičia, priatelia, žiaci, pani učiteľky a učiteľ – všetkým ďakujeme za čas a pomoc pri čistení a úprave našej záhrady. Naše deti budú môcť využívať tento zveľadený a upravený priestor na pracovné aktivity, ale aj na relaxáciu a aktívny oddych.
Ďakujeme pani Barbarke za zaujímavú prednášku o včelách. Dozvedeli sme sa ako včely žijú, ako pracujú, čo všetko nám dávajú a ako sa treba o včely starať. Pozreli sme si a vyskúšali pomôcky a nástroje, ktoré potrebuje každý včelár.
V rámci nášho školského projektu “ Rok s ľudovými zvykmi a tradíciami“ sme sa tento mesiac venovali ako sa obliekali naše prababičky a pradedkovia. Pani Aďka priniesla nádherné kroje, malý kolovrátok a krosná z Pohorelej, ktoré sme si s nadšením pozreli. Dozvedeli sme sa z akých častí sa kroj skladal, z čoho a ako sa…
Pani učiteľky Ľudka a Jarka vytvorili a vyrobili nádherné bábky, kulisy divadielka, napísali scenár a s pani Rasťou, Táňou a Terkou pre nás pripravili a zahrali bábkové divadielko „Koza rohatá“. Super ! Veľmi pekne ďakujeme.
Fašiangové obdobie sme si užili. Piekli sme šišky, fánky, mali sme deň v maskách a zabavili sme sa na karnevale.