Nech sa páči – malá ochutnávka !




Nech sa páči – malá ochutnávka !




Čo znamená zdravá strava ? Ktoré potraviny sú pre nás vhodné a ktoré nám neprospievajú ? Stravujeme sa dobre ? Vieme si pripraviť chutné a zdravé jedlo ? To sú otázky, na ktoré sme hľadali a našli odpovede počas aktivít projektu „Hovorme o jedle „.
Jeseň pani bohatá, farbí listy do zlata, premaľúva celý svet …
V bratislavskom ÚĽUVE sme navštívili a prezreli si remeselné dielne, kde nám pani majsterka ukázala výrobky z jednotlivých dielní – hrnčiarskej, košíkarskej, tkáčskej, drevárskej… Tu sme sa dozvedeli ako a z čoho sa tieto nádherné výrobky tvoria a vyrábajú.
15. júna bola v knižnici našej školy veľká slávnosť, teda až dve. To prvé bolo ocenenie najväčších knihomoľov našej školy – KNIŽNÁ KRÁĽOVNÁ a KNIŽNÝ KRÁĽ. Kristínka prečítala 19 kníh, Svetlanka 11, Lucka 8, Martinko, Kristián, Sonička a Samko so svojou triedou po 1. To je ozaj pekný čitateľský výkon. Kristínka, Svetlanka a Lucka pripravili aj pekné prezentácie o svojich…
Tento rok aj naša škola vyzdobila jeden zo stromčekov na Primaciálnom námestí. Ten náš bol nádherný !
Fašiangové obdobie sme si užili. Piekli sme šišky, fánky, mali sme deň v maskách a zabavili sme sa na karnevale.